Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Úspěšné instalace úsekového měření rychlosti na českých dálnicích

CAMEA v uplynulých měsících dodala čtyři další systémy měření úsekové rychlosti na české dálnice.

V letošním roce pokračuje rozsáhlá modernizace dálnice D1. V roce 2016 ŘSD zakoupilo a úspěšně provozovalo v modernizovaném úseku č. 25 u Ostrovačic systém pro úsekové měření rychlosti UnicamVELOCITY. V roce 2017 nainstalovala společnost CAMEA tento systém v dalším modernizovaném úseku. Tentokrát byl zvolen modernizovaný úsek č. 6 u Psářů. Certifikovaný metrologicky ověřený systém přispívá ke zklidnění dopravy v modernizovaném úseku, kde je nejvyšší dovolená rychlost omezena na 80 km/h.

Modernizovaný úsek D1 u Psářů se tak zařadil mezi další lokality dálnic a tunelů v ČR, kam CAMEA v posledních měsících nainstalovala svůj systém. Další lokalitou je například tunel Klimkovice na D1 před Ostravou, tunely Lahovice Vestec a Lahovice Slivenec na pražské D0 a tunely Panenská, Radejčín na D8. CAMEA je tak v tuto chvíli jediná společnost v ČR, která má ve svých referencích systémy měření úsekové rychlosti na dálnicích a v dálničních tunelech, s nimiž se provádí vyhodnocování přestupků za účelem pokutování řidičů.

Součástí vyhodnocovacího softwaru na lokalitách je UnicamPEN, software pro zpracování přestupků. Zvyšování bezpečnosti ve všech instalacích systému UnicamVELOCITY na dálnicích, provádíme také pomocí čtení ADR tabulek pro kontrolu převozu nebezpečného nákladu.

Kamery společnosti CAMEA na D1
Modernizovaný úsek D1 CAMEA