Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Detekce parkovacích míst v uličním prostoru

UnicamSTREETPARK

UnicamSTREETPARK je systém pro detekci parkujících vozidel a určení volných parkovacích míst na vyznačených i nevyznačených parkovacích stáních s libovolným typem parkování - vodorovné, šikmé, kolmé či jejich kombinace.

Tento průběžný kabelový detekční systém najde své uplatnění především v uličním prostoru v místech, kde nelze či není vhodné vyznačit konkrétní parkovací stání vodorovným dopravním značením nebo kde toto značení zcela chybí. Zvláště výhodné je jeho využití v delších úsecích (pro 3 a více parkovacích stání). Přerušení parkovacích stání (např. stromy, přechody atp.) či změna jejich uspořádání (podélné, šikmé, kolmé) není na překážku. Celková délka sledovaného úseku závisí jen na počtu technických prvků, které budou pro instalaci použity. Jednotlivé senzorické kabely napojené na komunikační jednotku mohou dosahovat délky stovek metrů.

Zařízení lze kombinovat s jinými telematickými systémy, jako například s kamerami pro čtení SPZ/RZ, a přispět tak i k řešení dodržování stanovených pravidel parkování či platební kázně podle stanovených tarifů, a to i s proměnlivými parametry (různé zpoplatnění v různém čase nebo různých skupin uživatelů atp.)

Ke stažení

Novinky

  • CAMEA vstupuje do Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost

    V minulém týdnu se společnost CAMEA stala spolu se dvěma nejvýznamnějšími brněnskými vysokými školami (Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně), sdružením CESNET a řadou dalších firem a sdružení, zakládajícím členem Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost.